Firma RB Glazurnik powstała w 1991 roku w Dąbrowie Górniczej. Od samego początku filarem firmy jest jej właściciel – Robert Bocheński, który posiada wykształcenie budowlane a tajniki glazurnictwa zgłębiał podczas kilkuletniej praktyki w Niemczech. W początkowej fazie rozwoju firmy roboty glazurnicze wykonywane były jednoosobowo. W miarę rozwoju firma zatrudniała kilku pracowników i rozszerzała swoją działalność ogólno remontową. W latach 2012 – 2014 właściciel firmy przebywał na kontrakcie w Szwajcarii, gdzie miał możliwość pracy z użyciem najnowszych technologii i innowacyjnych materiałów. Obecnie wiedzę i wieloletnie doświadczenie przekłada na codzienną pracę w firmie RB Glazurnik.

Specjalizacją firmy RB Glazurnik są roboty glazurnicze, w tym również prace przeciwwilgociowe w łazienkach i na tarasach wykonywane w systemach takich firm jak BASF PCI czy ARDEX.

Firma działa na terenie województwa śląskiego ze szczególnym uwzględnieniem Aglomeracji Górnośląskiej (Katowice, Gliwice, Jaworzno, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin, itp.)

Płytki i glazura są czymś więcej niż pracą – są pasją. Wieloletnie doświadczenie, ciągła chęć poznawania nowych produktów i technologii, udział w kursach i szkoleniach sprawia, że śmiało możemy nazywać się ekspertami glazurnictwa. Potwierdza to dyplom Mistrza Glazurnictwa przyznany w 2006 roku Robertowi Bocheńskiemu przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Dokładność, solidność i terminowość w połączeniu z pasją do glazury pozwala oferować usługi na najwyższym poziomie.